Leírás és Paraméterek
A Bokrosgomba (másik nevén Maitake) az egyik legtöbbet vizsgált gyógygomba. A Japán északi részén őshonos maitake igen régóta kedvelt étkezési és orvosi gomba egyaránt.
Főbb hatásterületek:
- immunrendszer erősítése - csontritkulás - magas cukorszint - kemoterápia mellékhatásainak csökkentése |
Összetevők: bokrosgomba (Grifola Frondosa) őrlemény, zselatin.
A japán orvosok régóta alkalmazzák mint adaptogén, ami azt jelenti, hogy segíti a szervezet saját ellenálló képességének magas szinten tartását.
A Grifola frondosa (Bokrosgomba) jelentősen hozzájárulhat a csontritkulás megelőzéséhez magas ergosterin tartalmának köszönhetően. Valószínűleg oszteoporózis (csonttömeg vesztés) elleni hatásához más, komplex természetes anyagok is hozzájárulhatnak. A Grifola frondosa egyik alternatívája lehet a vércukorszint csökkentést célzó kiegészítő terápiáknak vércukorszint csökkentő hatásának köszönhetően.
Rendkívül hatékonynak bizonyult emlő- és tüdődaganat kiegészítő terápiájában.
A maitake abban vált népszerűvé, hogy látványosan csökkentette a kemoterápia kellemetlen mellékhatásait. Egy 671 beteg részvételével végzett felmérés kimutatta, hogy a kemoterápia mellett szedett maitake gyógygomba képes csökkenteni a hajhullást, a fájdalmakat és a hányingert, éppen úgy, mint ahogy csökkentette a végső fázisban lévők fájdalmait is.
A maitake ráadásul hatékonyabbá tette magát a kemoterápiát is.
Tartalma: 100 db
Felhasználási javaslat: napi 2-3x1 kapszula.
Bő folyadékkal bevenni!
Az ajánlott napi mennyiséget ne lépje túl.
Étrend-kiegészítő nem helyettesíti a vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
Kutatási eredmények
A New York Medical College urológiai intézetének legújabb kutatása szerint a bokrosgomba több, mint a kínai konyha egyik alapanyaga. Szerintük ez a gombafaj a rák ellenes harc egyik legfontosabb eleme lehet a jövőben.Az intézet által készített, British Journal of Urology-ban megjelent tanulmány szerint a maitake néven is ismert bokrosgomba (Grifola frondosa) kivonatát a már széles körben alkalmazott alfa-interferonnal kombinálták, így a kezelés alatt a rákos sejtek növekedését 75%-kal tudták gátolni. |
A kutatók azt feltételezik, hogy a két anyag kis dózisban alkalmazva képes aktiválni azt az enzimet, ami a prosztata és a húgyhólyag rák növekedéséért felelős.
A felfedezést kommentálva Dr Alison Ross, a Brit Rákkutató Intézet tudományos szóvivője a Daily Express-nek elmondta:”Mivel a ma használt kemoterápiás szerek nagy részét természetes forrásból, növényekben sikerült korábban megtalálni, nem elrugaszkodott az a gondolat, hogy ez a gomba az új potenciális rákellenes szerek potenciális forrása lehet a jövőben.” A Brit Rákkutató Intézet adatai szerint a húgyhólyag rák a hetedik leggyakoribb rákos megbetegedés az Egyesült Királyságban, 356.600 embernél jelentkezik évente a világon. A prosztatarák pedig a leggyakoribb ráktípus, évente 670.000 embert diagnosztizálnak ezzel a megbetegedéssel. Hazánkban a prosztatarák a második leggyakoribb, a tüdőrák után, évente 1400-1500 férfi halálát okozza. |