Felmérést végeztek, hogy az emberek mely testrészükkel foglalkoznak legtöbbet ill. legkevesebbet. Többek között kimutatták, hogy a nők legtöbb gondot arcukra és hajukra fordítanak. Hogy miért van ez így logikusnak tűnő magyarázata van. A nők arcbőre érzékenyebb, vékonyabb és télen-nyáron fedetlen, ugyanakkor mindig szem előtt van. A haj pedig ősidők óta elsődleges a férfiak figyelemfelkeltésére, mert a haj a női szépség egyik legfontosabb kelléke. Ugyanakkor a jól ápoltság, a rendezett külső záloga. Sajnos, egyre inkább feledésbe merül ez a fajta szemlélet.
A felmérésböl az is kiderült, hogy legkevésbé a lábunkkal, lábfejünkkel törődünk.
Az év felében, a hidegebb időszakban kevésbé kerül előtérbe a lábunk, hiszen egész nap zárt cipőben vagyunk, de egyébként is kevesebb azoknak a száma, akiknek a lábfej karbantartása és gondozása elsőbbséget élvez.
Pedig lábunk minden apró gondozást meghálál. Elgyötört lábfejünkkel félórányi ráfordítással csodákat tehetünk.
Miért elgyötörtek a lábaink?
- a lábfejben huszonhat csont és 33 ízület, emellett több mint 120 izom, szalagok és idegek találhatóak
- minden egyes lépés olyan erőkifejtést jelent a lábfejünkre, amely testsúlyunk két-háromszorosának felel meg
- általában egy nap körülbelül 8.000-10.000 lépést teszünk meg
- a zárt cipőkben deformálódhat a lábfej
- a körmök is elferdülhetnek, megvastagodhatnak, akár be is nőhetnek, ami nagy fájdalommal jár, és komoly, szakszerű kezelést igényel.
A lábfej csontjai
Mit tegyünk lábunk ápolása érdekében?
- A napi mosakodáson kívül egy héten egyszer-kétszer alkalmazzunk kellemes lábfürdőt és az azt követő karbantartást;
– Lábunk imádni fogja, amikor lábfürdőt veszünk, sőt időnként beiktathatunk hideg-meleg vizes, váltott hőmérsékletű lábfürdőt is ;
a vízbe cseppentsünk illó olajat, melyekkel még kellemesebbé tehetjük: a levendula frissít és fertőtlenít is, a zsurló az izzadásra hajlamos lábakra ajánlott, míg a lestyán természetes dezodor, - majd alaposan töröljük szárazra lábfejünket.
– A lábfürdő után használhatunk testradírt, eltávolítja az elhalt hámsejteket, sőt a megfelelő láb-ápoló nyugtató-hidratáló alapanyagokat juttat a bőrbe, puhábbá varázsolva lábunkat. Egy alapos lábfürdő alkalmával a kisebb bőrkeményedésektől is megszabadulhatunk. A komolyabb bőrkeményedést érdemes szakemberre bízni.
– A láb-köröm ápolása nem is olyan könnyű feladat, mivel erősebbek, vastagabbak a kéz körmeinél. Ha problémát okoz a körmeink karban tartása a lábfürdő vizébe tegyünk almaecetet vagy Sunrider Gyümölcs-és zöldségmosó koncentrátumából, ami kiváló fertőtlenítő és a körmöket puhábbá varázsolja, ezért könnyebben tudjuk kezelni azokat.
Léteznek erősebb, speciális ollók, ha szükséges, szerezzünk be ilyen eszközöket.
– Utolsó lépésként ne sajnáljuk a speciális láb-krémeket a lábfejünktől. Alaposan masszírozzuk meg fáradt lábainkat.
Egy kiadós lábfürdő és lábmasszázs az egész testünkre jótékony hatású, serkenti vérkeringésünket. Ez által jobb közérzetet kölcsönöz.
- Ha dagad a lábunk, segíthet a frissítő lábfürdő
- a lábvízbe tegyünk 2 evőkanál tengeri sót és kakukkfű forrázatot szűrjünk bele
- alkalmazhatunk szódabikarbónás lábfürdőt is, amibe lógassunk kamilla, menta, zöldtea-filtert.
- Nagyon fontos a lábbeli helyes megválasztása.
- Mindig kényelmes, természetes alapanyagú cipőt vásároljunk, és óvakodjunk a túl vékony talpú cipőktől. Ha egy cipő divatos, szép, de kényelmetlen, s ennek következtében bőrkeményedéseket okoz, meggyűlt vele a bajunk.