Leírás és Paraméterek
Fő alapanyaga a sztívia növény levelének a kivonata. Koncentrált étrend-kiegészítő, amely citrus bioflavonid hozzáadásával készült a még erősebb anti-oxidáns hatás elérése érdekében. Vízben, hidegen és melegen egyaránt használható. Tulajdonképpen nem cukorhelyettesítő, nem édesítőszer, hanem egy olyan táplálékkiegészítő, amely az édesség iránti vágyat kielégíti.Táplálja és kiegyensúlyozza az energiaáramlást a testben, valamint harmóniát és egyensúlyt teremt a hasnyálmirigyben, és megfelelő táplálékot nyújt a szervezetnek. Ez az egyensúly egészséges embereknél azt jelenti, hogy aki pár cseppet elfogyaszt belőle, ritkábban tapasztal fáradékonyságot. Egyéb hatásai között tapasztalható a szellemi frisseség, a jobb emésztés, a nyugodtabb alvás, a fekélyek és egyéb bőrproblémák gyorsabb gyógyulása, a vérnyomás-ingadozás enyhűlése. Fontos része az egészséges életvitelnek. |
A sztívia szárított levelei sokkal édesebbek mindenféle édesítőszernél és cukornál is. Nem károsítja a fogakat, ehetik cukorbetegek, nem hizlal, s még antibakteriális hatása is van!
A levél kivonatának fogyasztása nem növeli a vércukorszintet, javítja a glükóztoleranciát, hosszú távon szabályozza a cukorháztartást. További áldásos élettani hatása, hogy csökkenti a vérnyomást, gyulladáscsökkentő, antibakteriális és gombaölő hatású. Főzete a zöld teánál erősebb antioxidáns. Serkenti a máj, a lép és a hasnyálmirigy működését, rendszeresen fogyasztva csökkenti a fáradékonyságot. Kiváló fog- és ínyápoló. Segít enyhíteni a dohányosok nikotinéhségét, de más szenvedélybetegeknek is hasznára van. A növény sok C- és A-vitamint, többek között cinket, vasat, magnéziumot tartalmaz.
Étrend-kiegészítőként vagy gyógynövényként van forgalomba.
A Stívia csepp körülbelül harmincszor édesebb, mint a vele azonos tömegű cukor, de cukrot nem tartalmaz egyáltalán! Fogyókúrázók is bátran fogyaszthatják. Ízlés szerint pár cseppet használunk 1 csésze italba, vagy süteménybe.
Ismert bőrregeneráló hatásáról. Hatékonyan segíti a vágott, dörzsölt sebek, pattanások, kelések, fekélyek, a bőr összehúzásának gyógyulási folyamatait, és ezáltal jelentősen felgyorsítja a bőr természetes gyógyulását.
Ismert a gomba-ellenes hatása: láb,- köröm,- és egyéb börfelszíni gombásodás kezelésre.
Figyelemre méltó a gyulladásgátló, baktérium- és gombaölő tulajdonsága.
Alkalmazása: ételek és italok ízesítésére
Összetétele: stévia kivonat, víz 47 %, krizantém virágkivonat.
Virágzó Sztívia növény
Hírek
20 éves könyörtelen támadás után 2008. december 22-én engedélyezték Amerikában a stevia édesítőszerként való alkalmazását. A stevia, a fű, ami harmincszor édesebb, mint a cukor nemcsak ártalmatlan, hanem számos cukorfogyasztással kapcsolatos egészségkárosodást képes megakadályozni.
20 évvel ezelőtt is ismert volt a stívia ezen tulajdonsága, de a hivatalokat a nagyvállalatok profitja motiválja, félretéve a fogyasztói érdekeket.
Forrás: Naturhírek.hu
A csodálatos Stevia, - a gyógyító egészség
A Stevia Paragvayban őshonos, nagyon értékes növény. Többszáz éve használják teaédesítésre, étvágycsillapításra. Ugyanakkor rendkívüli felhasználhatósága ismert bőrbetegségek esetén. Pl. vágási sebeknél, forradási jel nélkül, nagyon gyorsan hat.
Mivel sem szénhidrátot, sem plusz kalóriát nem tartalmaz, cukorbetegségben szenvedők és fogyni vágyók is fogyaszthatják. A hagyományos édesítőszerekkel ellentétben semmiféle mellékhatása nincs.
Különböző tanulmányok számolnak be rendkívüli tulajdonságáról - vérnyomáscsökkentő, hasnyálmirigy-segítő hatásáról és ásványianyagtartalma is lényeges (cint, magnézium, vas, stb)
A stevia meggátolja sok káros baktérium, vírus szaporodását, így hatékonyan alkalmazható megfázás, influenza, szájfertőzés esetén.
A világ különböző részein ételek, italok édesítésére használják. Főzésre is alkalmas, mert a hatóanyaga nem bomlik le a melegítéstől. Fogyasztása nem okoz fogszúvasodást, és több évtizedes használata alatt egyetlen mellékhatásos esetet sem jegyeztek fel.
Egyre nagyobb teret hódítanak a piacra újonnan bekerülő, a cukornál kisebb energiatartalommal bíró édesítőszerek. A nyírfacukor (xilit) édesítőereje például a cukoréval azonos, míg energiamennyisége kétharmada a cukorénak. Az Európai Unióban engedélyezett édesítőszerek legújabb tagja, a sztevia (jázminpakóca) előtt is ígéretes jövő áll, hisz 200-300-szor édesebb a cukornál, miközben energiamentesnek tekinthető. 2008-ban az Egyesített FAO/WHO Élelmiszer-Adalékanyag Szakértői Bizottság (JECFA) 0-4 mg/testtömegkg-ban határozta meg az elfogadható napi beviteli értékét, ami 240 mg napi mennyiségnek felel meg egy 60 kg-os nő, vagy 280 mg-nak egy 70 kg-os férfi esetében. Ezt a mennyiséget az EFSA 2010-ben megerősítette, mint biztonságos napi beviteli (Acceptable Daily Intake, ADI) értéket, míg ez év novemberében az EU végleges szabályozói engedélyt adott a sztevia-alapú édesítőszerek használatára.